Frisomat

Pytania

Pozwolenie i budowa

Czy konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę hali stalowej?

Tak, pozwolenie na budowę jest wymagane w przypadku wznoszenia hal od Frisomat. Czy planujesz budowę hali na potrzeby swojej małej lub średniej firmy? Jeżeli tak, sugerujemy abyś pierwsze kroki skierował do swojego Urzędu Gminu lub Urzędu Miasta. Uzyskasz tam "warunki zagospodarowania terenu" czyli niezbędne informacje dotyczące wymagań stawianych nowym budynkom, a także pomoc przy złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę. Jaka jest procedura ubiegania się o pozwolenie na budowę? Frisomat przekaże Ci projekt branży konstrukcyjnej - czyli niezbędne rzuty, przekroje i obliczenia, Twój architekt przygotuje projekt zagospodarowania terenu. Następnie możesz złożyć projekt hali dostarczony przez Frisomat wraz planem zagospodarowania terenu w lokalnym wydziale budownictwa w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Czas oczekiwania na pozwolenie na budowę wynosi średnio około dwóch miesięcy. Otrzymałeś już pozwolenie na budowę? Potem już pójdzie gładko. Frisomat w przeciągu kilku tygodni wybuduje halę dla Twojej firmy. Ponadto ograniczymy ilość niezbędnej pracy przy przygotowaniu fundamentów oraz wznoszeniu samej konstrukcji.

Jak powinno być przygotowane podłoże, na krórym ma zostać posadowiona hala stalowa?

Czy zamierzasz budować z nami? W takim przypadku poprosimy Cię o odpowiednie przygotowane miejsca budowy. Zanim nasi montażyści będą mogli zabrać się do pracy, musisz przygotować płaskie i stabilne podłoże. Tak jak w przypadku każdej budowy, niezbędne jest również zapewnienie łatwego dostępu do placu budowy. Miejsce budowy należy przygotować w następujący sposób: Upewnij się, że podłoże jest równe i stabilne Miejsce budowy Twojej hali powinno być płaskie i ustabilizowane. Różnica wysokości całej powierzchni, na której wznoszona będzie hala, z zapasem czterech metrów  wokół miejsca wznoszenia hali, nie powinna przekraczać 10 centymetrów. Miejsce budowy powinno być suche, pozbawione błota Istotnym jest, by miejsce budowy było suche i wolne od błota. Należy ponadto zlecić określenie jego nośności na podstawie badań geotechnicznych. Nie jest konieczne stosowanie wylewki z betonu czy asfaltu. W miejscu budowy znajduje się już wylewka lub stare fundamenty? To nie problem! Bez trudności wzniesiemy na nich halę. Zapewnij odpowiedni dostęp do miejsca budowy Montażyści, którzy będą wznosić Twoją halę, potrzebują swobodnego dostępu do miejsca budowy. Teren, na którym stanie hala powinien zostać oczyszczony, z czterometrowym zapasem wokół miejsca jej posadowienia. Konieczne będzie także zapewnienie dwumetrowego prześwitu nad najwyższym punktem hali. Dzięki temu lekka ciężarówka z dźwigiem bez problemu obsłuży budowę Twojej hali.

Oferta - zapytania i ceny

Ile będzie kosztowała moja hala od Frisomat?

Frisomat oferuje swoje hale w atrakcyjnych cenach. Nasz unikalny system produkcji i montażu wymagają minimalnej ilości stali, transportu oraz nakładów pracy. To zapewnia doskonałą jakość w atrakcyjnej cenie.

Ostateczna cena Twojej hali zależeć będzie od jej wymiarów oraz wyposażenia, ponieważ Frisomat umożliwia dostosowanie swoich typowych hal do potrzeb konkretnego klienta. To dlatego Frisomat wycenia każdą halę indywidualnie, w oparciu o ilość stali niezbędnej do jej wzniesienia (wpływ na to ma rozmiar dachu i jego nachylenie) oraz zastosowanie elementów dodatkowych (antresoli lub bardzo szerokiej bramy).

Czy można wynająć halę przemysłową od Frisomat?

Niestety nie. Frisomat zajmuje sie tylko sprzedażą nowych hal stalowych. Nie możliwości wynajęcia hali, czy też zakupu hali używanej.

Hale Frisomat

Czy Frisomat oferuje zestawy do samodzielnego montażu?

Nie, Frisomat zajmuje się produkcją oraz wznoszeniem konstrukcji stalowych. Nasi montażyści mają doświadczenie oraz wiedzę niezbędną do prawidłowego montażu hali. Dlatego nie posiadamy w ofercie zestawów do samodzielnego montażu. Ponadto wycena naszych hal obejmuje także koszt dostawy i montażu.

Jakiego typu fundamenty są oferowane dla mojej hali?

Jakiego typu fundamenty zastosuje Frisomat? To zależy od podłoża w miejscu budowy Twojej hali przemysłowej. Na tej podstawie wybierzemy jeden z poniższych rodzajów fundamentów: Prefabrykowane stopy betonowe
Prefabrykowane stopy betonowe sprawdzą się doskonale, jeżeli podłoże jest płaskie, ustabilizowane, lub jeżeli będziemy mogli zdjąć warstwę humusu. W tym przypadku Frisomat wykona niewielkie zagłębienia, w których osadzone zostaną stopy betonowe, a następnie zalane betonem. To zapewni stabilność całej konstrukcji na lata. Śruby rozporowe lub kotwy chemiczne Twoja hala będzie posadowiona na płycie betonowej, ławie fundamentowej lub dużych stopach betonowych? Można tak zrobić. W takim przypadku wykorzystamy kotwy chemiczne lub śruby rozporowe. Najlepiej, jeśli fundament wykonywany jest dopiero po nawiązaniu współpracy z Frisomat, ponieważ dopiero wtedy będziemy mogli udzielić szczegółowych informacji dotyczących jego wymiarów. Tylko w taki sposób możesz mieć pewność, że połączenie hali z jej fundamentem będzie szczelne. Budynki przemysłowe na bloczkach betonowych Budynek jest pilnie potrzebny? Musi być gotowy w niedługim czasie? Być może planujesz prowadzić różnego rodzaju działalność i przewidujesz konieczność przeniesienia hali w późniejszym terminie? W takim przypadku Frisomat wzniesie Twoją halę na podmurówce z bloczków betonowych. Minimalna ilość pracy przy przygotowaniu fundamentów - maksymalna stabilność.

Jak szybko Frisomat zbuduje moją halę?

Frisomat gwarantuje szybką produkcję i montaż. Frisomat w przeciągu kilku miesięcy wybuduje Twoją halę stalową. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zimnowalcowanej, galwanizowanej stali. Pozwala to na ograniczenie pracy niezbędnej do przygotowania elementów konstrukcji, które w krótszym czasie są gotowe do użytku. Mamy w ofercie 10 standardowych hal, dzięki czemu na etapie projektowania, produkcji i montażu pracujemy ze sprawdzonymi i dobrze nam znanymi konstrukcjami.

Ponadto, ponieważ nigdy nie dopuszczamy do powstawiania jakichkolwiek przestojów, cały proces realizacji zamówienia przebiega błyskawicznie. Dotyczy to także samego etapu wznoszenia hali, podczas którego wystarczy dwóch montażystów oraz lekka ciężarówka z dźwigiem. Stalowe elementy są łączone błyskawicznie, ponieważ doskonale do siebie pasują a niezbędne prace ziemne ograniczyliśmy do minimum.