Frisomat | Budynek przemysłowy

Porady

Im lepiej przygotowany teren tym szybszy montaż.

Jesteśmy dumni z faktu, że możemy oferować wznoszenie hal stalowych niemal na każdym podłożu. Bez względu na to, czy miejsce na którym powstanie Twoja nowa hala jest suche, podmokłe, piaszczyste, nierówne, itp, będziemy mogli w niezwykle krótkim czasie zrealizować Twoje marzenie o praktycznej, wytrzymałej i doskonale dostosowanej do Twoich potrzeb hali przemysłowej. Istotnym jest jednakże, by miejsce budowy zostało przygotowane jeszcze przed przybyciem naszej ekipy montażowej - dzięki temu nie zmarnujemy ani chwili!

 

Właściwe przygotowanie terenu:

 

  • Wyrówanie podłoża – teren, na którym ma zostać posadowiona hala wraz z zachowaniem marginesu o szerokości ok 4 m   powinien zostać ustabilizowany i zniwelowany do poziomu +/- 15 centymetrów.

 

  • Zapewnij wygodny dostęp do miejsca budowy – Nasi montażyści wyposażeni będą w lekką ciężarówkę, która musi mieć możliwość swobodnego dojazdu do placu budowy i poruszania sie po nim bez względu na panujące warunki pogodowe. 

 

  • Wylewki betonowe – Możliwe jest oczywiście także wykonanie lanego fundamentu betonowego przed rozpoczęciem wznoszenia hali. W takim przypadku prosimy o poinformowanie nas o swoim zamiarze. abyśmy mogli ustalić właściwe wymiary fundamentu oraz punkty kotwienia za pomocą kotew chemicznych lub kołków rozporowych. Będziesz musiał także sprawdzić, czy teren przeznaczony pod budowę ma odpowiednią nośność - określi to geolog po przeprowadzeniu odwiertów.