Frisomat | Budynek przemysłowy

Porady

Uzyskanie pozwolenia na budowę hali stalowej

Budowa każdej z hal Frisomat powinna zostać poprzedzona uzyskaniem niezbędnego pozwolenia na budowę. Zgody, na wniosek Inwestora wydaje jednostka samorządu terytorialnego właściwa dla miejsca budowy. Istotne jest również aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac uzyskać warunki zagospodarowania terenu , czyli niezbędne informacje dotyczące wymagań stawianych nowym budynkom.

 

Frisomat nie może wystąpić o pozwolenie na budowę w Twoim imieniu, jednakże, z przyjemnością wspomożemy Cię w jego uzyskaniu:

 

  • Rozpocznij współpracę z architektem, który przygotuje projekt wnętrza hali wraz z zagospodarowaniem terenu. Jednocześnie Frisomat udostępni wszystkie plany konstrukcji, przekroje oraz rysunki i obliczenia niezbędne architektowi w pracy. 
  • Po odebraniu gotowego Projektu Budowlanego od architekta możesz złożyć wniosek o pozwolenie na budowę w odpowiednim wydziale samorządu terytorialnego (zwykle jest to wydział budownictwa i architektury). 
  • Po około dwóch miesiącach powinieneś otrzymać pozwolenie na budowę. 
  • Otrzymałeś już pozwolenie na budowę? Potem już pójdzie gładko. Frisomat w przeciągu kilku tygodni wybuduje dla Ciebie wymarzoną halę, ograniczając przy tym ilość niezbędnej pracy w przygotowaniu fundamentów oraz wznoszeniu samej konstrukcji.

 

Masz już projekt budowlany, ale nie masz pozwolenia na budowę? W takim przypadku najlepiej skontaktować się z doświadczonym zespołem firmy Frisomat. Z przyjemnością pomożemy Ci w przygotowaniu Twojej inwestycji od podstaw.