Frisomat ● Astrigma - stylowy stalowy budynek przemysłowy
Jesteś tutaj: Strona główna » 10 unikalnych modeli » Strona główna

Astrigma

Elegancki magazyn z maksymalnie dużą przestrzenią wewnętrzną.

  • Małe i duże rozpiętości– Twój magazyn może mieć do 21 metrów szerokości i do 7 metrów wysokości. Nie ma żadnych ograniczeń co do jego długości.
  • Stal najwyższej jakości– Wszystkie elementy, narożniki i konstrukcja dachu zostały wykonane z wysokiej jakości galwanizowanej stali HSS.
  • Idealny magazyn lub hala produkcyjna– Czy chcesz powiększyć swoją fabrykę o dodatkowy magazyn lub halę produkcyjną? Czy szukasz ekonomicznego budynku dla Twojego gospodarstwa rolnego? Astrigma to doskonała odpowiedź na Twoje potrzeby.

Halę Astrigma wzniesiemy dla Ciebie w mgnieniu oka. Dwóch doświadczonych montażystów oraz lekki dźwig wystarczą, by ukończyć budowę w kilka tygodni!

Fundamenty Twojej hali »
Stalowe słupy: lekkie i wytrzymałe zarazem. »
Błyskawiczny montaż »
Stalowe stężenia wiatrowe »
Wybierz bramę do swojej hali stalowej »
Doskonała izolacja z każdej strony »
Stalowy dach dla Twojej hali »
Naświetla dachowe »
Doskonale dopasowane stalowe orynnowanie dachu »
Bramy i drzwi »
Bezpieczeństwo pożarowe w Twojej stalowej hali »
Stalowe ściany Twojej hali »

Fundamenty Twojej hali

Hala stalowa na solidnych fundamentach

Magazyn Astrigma możemy wznieść dla Ciebie gdziekolwiek zechcesz. Zależnie od przeznaczenia tej stalowej hali i możliwości technicznych, dobierzemy najlepszy rodzaj fundamentów: betonowe stopy fundamentowe, prefabrykowane stopy fundamentowe, nowa lub istniejąca płyta fundamentowa, ławy fundamentowe itd. W każdym miejscu możliwe jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania.

 

Stalowy magazyn na każdym podłożu? Nie ma problemu!

W miejscu gdzie ma stanąć hala jest nierówny teren? To nie problem - wykorzystamy betonowe ławy fundamentowe by zakotwić Twój magazyn Astrigma, zapewnić jego stabilnność i idealne wypoziomowanie. Nasz elastyczny system konstrukcji pozwala na wzniesienie hali praktycznie w dowolnym miejscu. 

 

Stabilność gwarantowana

Który typ fundamentów będzie najlepszy? Wszystko zależy od warunków panujących miejscu planowanej budowy. Nasi doradcy chętnie doradzą Ci w sprawie doboru właściwych fundamentów dla Twojej lokalizacji. W każdych warunkach Twoja hala stalowa będzie gotowa sprostać nawet najbardziej niekorzystnej pogodzie.

Stalowe słupy: lekkie i wytrzymałe zarazem.

Stalowe słupy są projektowane i produkowane przez naszą firmę.

Stalowe słupy, które wykorzystujemy w konstrukcji hal Astrigma, projektujemy i produkujemy we własnej fabryce. Pozwala nam to kontrolować jakość stali wykorzystywanej w produkcji od jej początku do końca. Dzięki temu będziesz miał pewność, że stalowa konstrukcja hali wytrzyma nawet najbardziej niekorzystne warunki pogodowe.

 

Wysokiej jakości galwanizowana stal

Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie stal HSS pokrywaną cynku w procesie galwanizacji. Dzięki temu możemy uzyskać maksymalną nośność konstrukcji, przy minimalnej wadze, a ponadto jest ona chroniona przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

 

Elastyczne dostosowanie do potrzeb

Sam zdecydujesz jakiej wysokości ma być Twój magazyn Astrigma - może mierzyć od 4 do 7 metrów. My przygotujemy wszystkie elementy stalowe, a także oznaczymy punkty łączenia na etapie produkcji. Pozwala to znacznie przyspieszyć montaż hali. Ponadto będziesz mógł dowolnie dostosować budynek do swoich potrzeb - wybierzesz kolory, izolację, świetliki, drzwi itd.

Błyskawiczny montaż

Elementy prefabrykowane - od słupów po kalenicę

Wszystkie stalowe płatwie, słupy, kratownice oraz elementy łączące i konstrukcja dachu są projektowane i produkowane w naszej fabryce, w ściśle kontrolowanych warunkach. Dzięki temu możemy zagwarantować trwałość konstrukcji, zanim jeszcze poszczególne elementy zostaną zmontowane.

 

Dwóch doświadczonych montażystów

Dwóch montażystów i lekki dźwig: tylko tyle potrzeba, żeby wybudować halę Astrigma we wskazanym miejscu od fundamentów aż po dach. Dzięki zastosowaniu naszych opatentowanych śrub i wkrętów, spawanie jest zbędne. A ponadto, wykorzystanie standaryzowanych łączników pozwala na montaż całej konstrukcji w mgnieniu oka.

 

Lekkie, stalowe słupy

Każdy słup w Twojej hali Astrigma będzie przeniesiony i zamontowany przed dwóch montażystów. Pomimo niewysokiej wagi wszystkie elementy są na tyle wytrzymałe, by stawić czoła nawet najbardziej niekorzystnym warunkom pogodowym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zimnowalcowanej, galwanizowanej stali w konstrukcji hali.

Stalowe stężenia wiatrowe

A co jeśli będzie mocno wiało?

Konstrukcja naszych hal jest niezwykle lekka. To ogromna zaleta, ale czy nie wpływa na wytrzymałość hali? W żadnym wypadku! Testy dowodzą, że konstrukcje naszych hal są w stanie sprostać niekorzystnym warunkom pogodowym na równi ze stalowymi konstrukcjami innych typów.

 

Stalowe stężenia wiatrowe

Zastosowanie dobrze zaplanowanych stężeń wiatrowych jest niezbędne w celu poprawy sztywności i wytrzymałości konstrukcji hali. Dzięki temu nawet przy najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych hala będzie stabilna. Ponadto, ponieważ dokładamy wszelkich starań by estetycznie je zamontować, są ledwie widoczne. Stężenia wiatrowe to standardowe wyposażenie hal Astrigma.

 

 

Wybierz bramę do swojej hali stalowej

Maksymalna elastyczność

Czy potrzebujesz bramy przesuwnej lub segmentowej by wprowadzać do hali swoje maszyny i pojazdy? Jeżeli tak, zamontujemy ją dla Ciebie dostosowując halę do Twoich potrzeb.

 

Doskonale dopasowane

Oferowane bramy segmentowe doskonale pasują do naszych hal. To Ty decydujesz o ich rozmiarze, kolorze i sposobie działania - my dostarczymy prowadnice wykonane z wysokiej jakości stali. W związku z tym, że montaż drzwi lub bramy nie wpływa negatywnie na stabilność całej konstrukcji, nie ma ograniczeń co do ich ilości.

 

Wykończenie zgodne z Twoim życzeniem

Czy chciałbyś by Twoja brama była w tym samym kolorze z palety RAL co reszta hali? A może marzy Ci się wyraźny kontrast? Czy brama ma być sterowana ręcznie? Z napędem elektrycznym? Z przezroczystymi panelami? Wszystko jest możliwe. Możemy również zamontować bramy segmentowe w ścianach bocznych hali, nie wpływając na solidność całej konstrukcji.

Doskonała izolacja z każdej strony

Różne rodzaje izolacji

Sam możesz wybrać rodzaj zastosowanej izolacji hali: do wyboru jest wełna szklana i mineralna, płyty warstwowe, a także powłoka antykondensacyjna do montażu na dachu. Wszystkie materiały izolacyjne są przygotowywane na wymiar w naszej fabryce i dostarczane wraz z elementami konstrukcji. Oznacza to, że nie będziesz musiał ani chwili poświęcić tej sprawie podczas budowy Twojej hali.

 

Płyty warstwowe oferują najlepsze właściwości

Najlepsze parametry izolacyjne uzyskasz stosując płyty warstwowe. Zastosowanie płyt warstwowych powoduje, że hala zyskuje nowoczesny, atrakcyjny wygląd. Można je z powodzeniem montować na różnych typach budynków: budynkach przemysłowych, warsztatach, magazynach, itd.

 

Astrigma jako dobrze izolowana chłodnia

Twoja Astrigma może doskonale sprawdzić się w roli chłodni. Zastosowanie płyt warstwowych odpowiedniej grubości pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu. Można to osiągnąć nawet w przypadku, gdy powietrze otaczające budynek znacznie się nagrzewa.

Stalowy dach dla Twojej hali

Wykorzystanie blachy trapezowej

Dach hali Astrigma pokryty jest arkuszami blachy trapezowej, co gwarantuje maksymalną wytrzymałość i doskonałe odprowadzenie wody deszczowej. Ponadto ich zastosowanie gwarantuje uzyskanie nowoczesnego wyglądu - a Ty sam wybierzesz odpowiednią kolorystykę spośród 15 kolorów palety barw RAL.

 

Stal najwyższej jakości

Blacha wykorzystana w poszyciu dachu wykonana jest z tej samej, najwyższej jakości stali galwanizowanej HSS co pozostałe elementy konstrukcji hali. Dzięki temu jest równie odporna na czynniki zewnętrzne.

Naświetla dachowe

Świetliki są źródłem światła dziennego

Świetliki stanowią najtańszy i najprostszy sposób wprowadzenia światła dziennego do wnętrza hali. Montujemy przezroczyste, poliestrowe lub poliwęglanowe panele na dachu, wzdłuż kalenicy bądź połaciowo, aby zapewnić maksymalny dostęp promieni słonecznych.

 

Trwałość i doskonała izolacja gwarantowane

Montaż świetlików nie wpływa negatywnie na trwałość czy bezpieczeństwo stalowej konstrukcji hali. Ponadto, dzięki prawidłowemu montażowi mamy pewność, że ich zastosowanie nie wpływa niekorzystnie na izolację budynku. Dodatkowo gwarantujemy perfekcyjne wykończenie kalenicy obróbkami blacharskimi.

 

Dostosuj według uznania

Chciałbyś zamontować świetliki na całej długości dachu hali? A może tylko nad częścią biurową? Może preferujesz przezroczyste panele na ścianach bocznych? To Ty zadecydujesz jak dużo dziennego światła wpuścisz do wnętrza hali.

Doskonale dopasowane stalowe orynnowanie dachu

Doskonałe odprowadzenie wody deszczowej

Dach Twojej hali, co oczywiste, zmierzy się od czasu do czasu z opadami atmosferycznymi, podczas których istotne jest sprawne odprowadzenie wody deszczowej z jego powierzchni. Właściwie przygotowany system rynien i spustów doskonale poradzi sobie z tym zadaniem.

 

Właściwe ułożenie elementów

Na właściwe rozmieszczenie rynien oraz rur spustowych będzie wpływać wielkość powierzchni dachu Twojej hali. Zawsze ustalamy odpowiednią ilość rur spustowych, niezbędnych do prawidłowego odprowadzania deszczówki, zwłaszcza w przypadku szerszych budynków.

 

Elegancki wygląd

Wykonujemy rynny z tego samego rodzaju blachy stalowej co pozostałe elementy hal Astrigma. Dzięki temu nie musisz przejmować się opadami, a hala zyskuje elegancki, nowoczesny wygląd.

Bramy i drzwi

Okna, drzwi i bramy

Czy potrzebujesz drzwi dla personelu obok dużej bramy? A może całego rzędu okien w części biurowej hali? Nie ma problemu! Bez trudu wkomponujemy okna, drzwi (także ewakuacyjne) w konstrukcję hali Astrigma. Możliwym jest nawet wbudowanie drzwi dla personelu w bramę segmentową. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie wszystkich możliwości oferowanych przez halę.

 

Doki przeładunkowe, zadaszenie, suwnice

Wyposażymy halę zgodnie z życzeniem - możemy zamontować antresolę, doki przeładunkowe lub przygotować część biurową. Potrzebujesz suwnicy? Zadaszenia, by przechowywać towary także na zewnątrz hali? Nie ma problemu! Zostaną włączone do wyposażenia Twojej hali.

Bezpieczeństwo pożarowe w Twojej stalowej hali

Hala zgodna z normami bezpieczeństwa

 

Hale Frisomat zaliczane są, zgodnie z Polskimi Normami do klasy "E" odporności pożarowej budynku. Wszystkie elementy hali są sklasyfikowane, jako NRO (Nierozprzestrzeniające Ognia). Dodatkowo w hali można zamontować klapy dymowe, które umożliwiają odprowadzanie dymu oraz szkodliwych oparów. Istnieje również możliwość podniesienia klasy odporności porażowej hali, poprzez zabezpieczenie konstrukcji specjalnymi farbami lub zastosowanie obudowy przeciw pożarowej.Stalowe ściany Twojej hali

Ochrona przeciw korozji

Wszystkie materiały, z których wykonane hale Astrigma, są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Sam zdecydujesz o doborze pokrycia (blacha trapezowa lub płyta warstwowa), a Frisomat zajmie się wszystkim.

 

Inna opcja: brak boków

Oczywiście nie musisz wypełniać przestrzeni pomiędzy stalowymi słupami. Same słupy wystarczą by utrzymać całą konstrukcję, ponieważ stanową jej główne elementy. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się zrezygnować z którejś ze ścian, nie będzie to miało niekorzystnego wpływu na stabilność hali. To sprytne i ekonomiczne rozwiązanie, jeżeli nie potrzebujesz w pełni zamkniętej hali.

 

Możliwości montażu izolacji

Chciałbyś, aby hala była dobrze izolowana? Jeśli tak, możesz wybierać pomiędzy: płytami warstwowymi, które zapewniają najlepszą izolację i tańszymi kasetami izolacyjnymi, które wypełnione są wełną szklaną lub mineralną. Zawsze gwarantujemy perfekcyjny montaż.