Frisomat ● Upsilon - magazyn o prostych ścianach i półokrągłym dachu.
Jesteś tutaj: Strona główna » 10 unikalnych modeli » Strona główna

Upsilon

Łukowy magazyn o prostych ścianach bocznych, idealny do przechowywania towarów.

  • Znaczna wysokość – Unikalny kształt hali Upsilon powoduje, że jest to idealny model do magazynowania towarów. Możliwe jest bowiem ich składowanie do wysokości 3,7m.
  • Doskonałe wykończenie – Wyposażymy Twoją halę w bramę oraz drzwi dla personelu, a także okna i izolację (arkaflex) - dokładnie tak, jak zechcesz. Wybierzesz także kolorystykę zgodną z indywidualnymi preferencjami.
  • Niedrogie rozwiązania – Dzięki zastosowaniu płatwi z impregnowanego drewna możemy obniżyć koszt wzniesienia Twojej hali, a jednocześnie mamy pewność jej wysokiej wytrzymałości.
  • Hale Upsilon to połączenie idealne - to stalowy magazyn o półokrągłym dachu oferowany w atrakcyjnej cenie, umożliwiający przechowywanie wielu towarów w obszernym wnętrzu.
Fundamenty »
Stalowe belki »
Niezwykle wytrzymałe elementy łączące »
Doskonała izolacja »
Profilowane elementy poszycia »
Oświetlenie wnętrza hali »
Orynnowanie ze stali galwanizowanej »
Brama przesuwna »

Fundamenty

Fundamenty

Wybudujemy Twój magazyn Upsilon na prefabrykowanych betonowych bloczkach fundamentowych. Konstrukcja hali będzie zakotwiona bezpośrednio do nich. Wolałbyś zastosować betonową płytę lub ławę fundamentową? Jeżeli tak, możemy zakotwić konstrukcję z wykorzystaniem specjalnych kotew oraz kołków rozporowych.

 

Możliwość szybkiego przeniesienia hali

Hale stalowe Upsilon sa niezwykle stabilne. Możliwy jest jednak ich szybki demontaż i ponowne wzniesienie w nowym miejscu. To doskonałe rozwiązanie jeżeli planujesz wykorzystanie swojej hali Upsilon jako budynek tymczasowy.

Stalowe belki

Stal wysokiej jakości

Główna część konstrukcji hali oparta jest na stalowych belkach, wykonanych z najwyższej jakości stali HSS, które produkowane są w naszej fabryce. Sam zdecyduj jak wysokie mają być ściany boczne - mogą mierzyć od 2,5 do 3,7 metrów.

 

Dwuteowniki lub rury stalowe

Hale Upsilon możemy wznieść stosując ramy z IPE (dwuteowniki). Nasi inzynierowie doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Jeżeli natomiast lokalne regulacje stawiają szczegółowe wymagania dla nowych konstrukcji, z przyjemnością dostosujemy do nich kostrukcję hali.

 

System konstrukcji Meccano

Wszystkie belki konstrukcji hali Upsilon zostaną przygotowane do montażu i dostarczone na miejsce budowy w stanie umożliwiającym ich natychmiastowy montaż. Aby to umożliwić, jeszcze w fabryce wyposażymy je w niezbędne otwory montażowe, dzięki czemu dwóch montażystów z łatwością poradzi sobie z wzniesieniem kompletnego budynku w mgneniu oka.

Niezwykle wytrzymałe elementy łączące

Kluczowe punkty montażowe

Słupy oraz belki w konstrukcji dachu łączone są za pomocą specjalnych łączników. Stanowią one kluczowe punkty konstrukcji hali, ponieważ wpływają na jej stabilność i wytrzymałość. Dlatego podczas produkcji poświęcamy im szczególną uwagę.

 

Niezwykle wytrzymała stal

Elementy łączące są przygotowywane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Dzięki temu mamy pewność, że będą niezwykle wytrzymałe, a montaż przebiegnie szybko i bez zbędnych opóźnień.

 

System konstrukcji Meccano

Elementy łączące oraz narożne są dostosowane do wszystkich elementów wykorzystywanych w konstrukcjach hal Frisomat. Oznacza to, że w naszej fabryce wykonywane są na wymiar, a także wyposażane we wszystkie niezbędne punkty i otwory montażowe. Dzięki temu są gotowe do szybkiego montażu.

 

Doskonała izolacja

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi

Twoja hala Upsilon zostanie w całości wzniesiona z wysokiej jakości stali galwanizowanej. Wykorzystanie materiałów najwyższej klasy to gwarancja trwałości, nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych.

 

Dodatkowe zabezpieczenie przed powstawaniem skroplin

Z przyjemnością zabezpieczymy Twoją halę przed powstawaniem skroplin stosując powłokę antykondensacyjną. Dzięki temu będziesz miał pewność, że woda nie będzie kapała na Twoje maszyny czy towary. A jeżeli zechcesz jeszcze lepiej zaizolowac halę? W takim przypadku zastosujemy izolację z wełny mineralnej, co pozwoli zapewnić przyjemne warunki do pracy we wnętrzu budynku.

 

Profilowane elementy poszycia

Poszycie konstrukcji hali

Całe poszycie hali Upsilon wykonane jest z wysokiej jakości arkuszy blachy falistej z najwyższej jakości stali. Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu woda deszczowa jest doskonale odprowadzana, a hala zyskuje industrialny charakter. Ściany boczne hali Upsilon mogą mieć do 3,7m wysokości.

 

Drewniane płatwie

Poszycie dachu i ścian spoczywa na drewnianych płatwiach. Są one lżejsze oraz tańsze niż ich stalowe odpowiedniki, a jednocześnie zapewniają równie wysoką stabilność konstrukcji.

 

System konstrukcji Meccano

Stalowe arkusze blachy wykorzystywane w pokryciu dachu są zaopatrzone we wszystkie niezbędne punkty montażowe, dzięki czemu możliwy jest ich szybki montaż. Dwóch pracowników firmy Frisomat wyposażonych w lekką ciężarówkę z dźwigiem wystarczy by wznieść kompletną halę w mgnieniu oka.

 

Oświetlenie wnętrza hali

Przezroczyste panele w konstrukcji dachu

Kompletne pokrycie dachu elementami stalowymi nie jest konieczne. Zastosowanie przeroczystych paneli pozwoli bowiem wprowadzić sporo światła dziennego do wnętrza.

 

 

Tyle światła, ile potrzeba

Nie musisz ograniczać się do zamontowania jednego przezroczystego elementu dachu. Możesz zamontować ich tyle, ile zechcesz aby wpuścić odpowiednią ilość światła dziennego do wnętrza hali. Nasi inżynierowie z przyjemnością omówią z Tobą wszystkie możliwości.

 

 

Dostawa prefabrykowanych elementów

Montaż przezroczytych paneli nie wymaga angażowania dodatkowych wykonawców - Frisomat zajmie się wszystkim. Wszystki elementy konstrukcji naszych hal produkowane są w naszej fabryce w Antwerpii - przygotowujemy je także do szybkiego montażu i zanim zostaną wysłane do klienta, zostają wyposażone we wszystkie niezbędne punkty montażowe.

 

Orynnowanie ze stali galwanizowanej

Stalowe rynny

Odprowadzenie wody z dachu hali Upsilon nie stanowi problemu dzięki jego półokrągłemu kształtowi. Ponadto, po obu stronach dachu montujemy stalowe rynny, wykonane z tej samej stali, co reszta budynku.

 

Doskonałe odprowadzenie wody

Stalowe rynny i spusty po bokach są dostarczane na miejsce budowy z naszej fabryki, gotowe do szybkiego montażu. Nasi inżynierowie określą dokładnie ile spustów należy zastosować by zapewnić bezproblemowe odprowadzanie wody deszczowej.

 

Brama przesuwna

Szeroka brama

Chciałbyś zamontować szeroką bramę w swojej hali Upsilon? To nie problem! Dzięki specjalnej konstrukcji i wysokiej nośności stalowych belek wykorzystanych przy wznoszeniu hali Upsilon, bez problemu można zamontować bramę, niemal tak szeroką, jak Twoja hala.

 

Ściany boczne

Bramę lub drzwi można zamontować w dowolnej ze ścian hali - także w bocznych. Co więcej, jeśli chciałbyś zamontować ich wiekszą ilość, aby usprawnić proces przeładowywania towarów, także nie stanowi to problemu.

 

Doskonałe dopasowanie

Frisomat dostarczy bramę przesuwną na miejsce budowy. Do jej wykonania wykorzystamy tę samą stal, tę samą paletę barw RAL, a także wyposażymy bramę w identyczne elementy montażowe, co resztę konstrukcji. Dzięki temu montaż bramy będzie możliwy w mgnieniu oka.