Frisomat | Budynek przemysłowy

Aktualności

 
Największy projekt w historii Frisomat. Największa hala jaką  zbudowano kiedykolwiek w Afryce.Maksymalna grubość płyt warstwowych (200mm!).
 
100.000 m², w Kongo-Brazzaville dla brazylijskiej firmy Asperbras. W tym filmie video: opis projektu, wywiad z kierownictwem Asprebras, wycieczka po placu budowy z  Kierownikiem projektu. Zapraszamy!
 
 
Nowe znaczenie wielkości

100.000 m² prefabrykowanych budynków stalowych. Nie jest łatwo sobie wyobrazić, jaka to duża powierzchnia na żywo. Cóż ... możemy powiedzieć,  robi wrażenie.

100.000 m² to  20 boisk piłkarskich.

Frisomat zrealizował już wiele dużych projektów przemysłowych, ale ten jest wyjątkowy. Przetransportowaliśmy 89 kontenerów 10,000 km od naszej siedziby - miejsca produkcji. Modułowość hal Frisomat pozwala łatwo wysłać nawet tak olbrzymi projekt za granicę.
 
 
16 budynków przemysłowych


Ten ogromny projekt w Kongo-Brazzaville składa się z 16 budynków przemysłowych, gdzie każdy ma swoje specyficzne zastosowanie. Są tam chłodnie, warsztaty, fabryki produkcyjne, magazyny, sklepy i salony i wiele innych... Większość budynków jest połączonych, co daje łącznie  34 hale przemysłowe Frisomat w jednym miejscu.


W sumie, 89 kontenerów opuściło zakład produkcyjny Frisomat w Belgii. Kilka tygodni później, kontenery przybyły do Afryki Zachodniej. Pedro Salgado, Kierownik Projektu Asperbras, zachwyca się w filmie szybkim montażem hal stalowych Frisomat. Uznając szybkość jako jedną z największych zalet podczas pracy z prefabrykowanych halami Frisomat.
 
Zatrudnienie dla miejscowej ludności


16 budynków przemysłowych Frisomat znajdujących się w pobliżu rzeki Kongo, około 75 km na wschód od Kongo-Brazzaville wpisuje się w znacznie większy projekt, rozwój przemysłowy i handlowym centrum Maloukou / Mandiélé.

Pod koniec 2013 roku, cały projekt został uruchomiony i ponad 1000 ludzi znalazło zatrudnienie, wpływając na rozwój Kongo-Brazzaville
 
 
Naciśnij aby powiększyćClick to enlargeNaciśnij aby powiększyćClick to enlarge  
Niestandardowe rozwiązanie dla każdego zastosowania

16 budynków przemysłowych w jednym projekcie było dla FRISOMAT wyzwaniem. Ponieważ każdy budynek ma swoje specyficzne zastosowanie, Asperbras zdecydował się na kilka typów budynków. Astra w magazynach i zakładach produkcyjnych, Ceptra w hali magazynowej i Astrigma w sklepach i salonach

Hale produkcyjne rur PCV, przewodów elektrycznych, blach, płytek ceramicznych itp ... Wszystkie hale  izolowane wełną szklaną 60mm, aby zapewnić komfortową temperaturę wewnątrz.
 Naciśnij aby powiększyćClick to enlarge
 
Wewnątrz -30 ° C, 45 ° C na zewnątrz

Ale gwiazdą tego projektu budowlanego jest Ceptra 6.000m ²  która służy jako chłodnia. Izolowana 200mm (!) płytą warstwową na dachu i ścianach, temperatura wewnątrz wynosi -30 ° C, podczas gdy temperatura na zewnątrz 45 ° C.


Wymiary chłodni to 40m szerokości, 140 m długości i 11 m wysokości. To najszerszy, najwyższy i największy budynek Frisomat w Afryce. Naprawdę wielkie osiągnięcie, z którego jesteśmy bardzo dumni.