Frisomat ● Producent budynków przemysłowych i konstrukcji stalowych
Jesteś tutaj: Strona główna » Zastosowania » Chłodnictwo » Pytania

Jak powinno być przygotowane podłoże, na którym ma zostać posadowiona hala stalowa?

Zanim nasi montażyści będą mogli zabrać się do pracy, musisz przygotować płaskie i stabilne podłoże. Tak jak w przypadku każdej budowy, niezbędne jest również zapewnienie łatwego dostępu do placu budowy.

 

Miejsce budowy należy przygotować w następujący sposób:

 

  • Upewnij się, że podłoże jest równe i stabilne

 

Miejsce budowy Twojej hali powinno być płaskie i ustabilizowane. Różnica wysokości całej powierzchni, na której wznoszona będzie hala, z zapasem czterech metrów  wokół miejsca wznoszenia hali, nie powinna przekraczać 10 centymetrów.

 

  • Miejsce budowy powinno być suche, pozbawione błota.

 

Istotnym jest, by miejsce budowy było suche i wolne od błota. Należy ponadto zlecić określenie jego nośności na podstawie badań geotechnicznych. Nie jest konieczne stosowanie wylewki z betonu czy asfaltu. W miejscu budowy znajduje się już wylewka lub stare fundamenty? To nie problem! Bez trudności wzniesiemy nad nimi halę.

 

  • Zapewnij odpowiedni dostęp do miejsca budowy

 

Montażyści, którzy będą wznosić Twoją halę, potrzebują swobodnego dostępu do miejsca budowy. Teren, na którym stanie hala powinien zostać oczyszczony, z czterometrowym zapasem wokół miejsca jej posadowienia. Konieczne będzie także zapewnienie dwumetrowego prześwitu nad najwyższym punktem hali. Dzięki temu lekka ciężarówka z dźwigiem bez problemu obsłuży budowę Twojej hali.