Frisomat ● Fundamenty hal przemysłowych
Jesteś tutaj: Strona główna » Zastosowania » Przemysł » Pytania

Jakiego typu fundamenty są oferowane dla mojej hali?

Jakiego typu fundamenty zastosuje Frisomat? To zależy od podłoża w miejscu budowy Twojej hali przemysłowej. Na tej podstawie wybierzemy jeden z poniższych rodzajów fundamentów:

 

  • Prefabrykowane stopy betonowe


Prefabrykowane stopy betonowe sprawdzą się doskonale, jeżeli podłoże jest płaskie, ustabilizowane, lub jeżeli będziemy mogli zdjąć warstwę humusu. W tym przypadku Frisomat wykona niewielkie zagłębienia, w których osadzone zostaną stopy betonowe, a następnie zalane betonem. To zapewni stabilność całej konstrukcji na lata.

 

  • Śruby rozporowe lub kotwy chemiczne

 

Twoja hala będzie posadowiona na płycie betonowej, ławie fundamentowej lub dużych stopach betonowych? Można tak zrobić. W takim przypadku wykorzystamy kotwy chemiczne lub śruby rozporowe. Najlepiej, jeśli fundament wykonywany jest dopiero po nawiązaniu współpracy z Frisomat, ponieważ dopiero wtedy będziemy mogli udzielić szczegółowych informacji dotyczących jego wymiarów. Tylko w taki sposób możesz mieć pewność, że połączenie hali z jej fundamentem będzie szczelne.

  

  • Budynki przemysłowe na bloczkach betonowych

 

Budynek jest pilnie potrzebny? Musi być gotowy w niedługim czasie? Być może planujesz prowadzić różnego rodzaju działalność i przewidujesz konieczność przeniesienia hali w późniejszym terminie? W takim przypadku Frisomat wzniesie Twoją halę na podmurówce z bloczków betonowych. Minimalna ilość pracy przy przygotowaniu fundamentów - maksymalna stabilność.