Jak wygląda budowa hal stalowych? Wszystko, co musisz wiedzieć

 

Wraz z rozwojem naszej firmy czy gospodarstwa rolnego, przychodzi moment, w którym potrzebujemy więcej miejsca magazynowego. Nie każdego zadowolą rozwiązania tymczasowe. Po rozważeniu za i przeciw dochodzimy więc do wniosku, że jedynym rozwiązaniem jest decyzja o postawieniu hali. Do wyboru mamy kilka możliwych opcji – jedną z nich jest budowa hali stalowej. To ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie zyskało sobie wielu zwolenników. Jak wygląda proces montażu konstrukcji stalowej i dlaczego jest to najlepsze możliwe rozwiązanie dla Twojego biznesu?

 

Konstrukcje stalowe – na czym to polega?

 

Konstrukcje stalowe to tania i praktyczna alternatywa dla murowanych hal. Frisomat od 40 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją i montowaniem konstrukcji stalowych tworzonych w oparciu o stal walcowaną na zimno. Ten rodzaj formowania stali pozwala na oszczędność materiału na poziomie 30%, co oznacza zdecydowanie niższą cenę. Klient może skorzystać z naszych gotowych prefabrykatów i rozwiązań, jak w przypadku Serii Go, jak i otrzymać produkt dedykowany pod jego potrzeby, jak w Serii Pro. Konstrukcje stalowe mogą spełniać wiele różnorodnych funkcji, jak hale magazynowe, przemysłowe, produkcyjne, hangary, chlewnie czy obory. Możemy wybierać od niewielkich, podstawowych projektów, po niezwykle rozbudowane konstrukcje, a wszystkie elementy możemy dostosować do własnych potrzeb.

 

Szybko i pod pełną kontrolą – zaufaj profesjonalistom

 

Frisomat oferuje swoim klientom zintegrowane, holistyczne podejście. Nasza praca rozpoczyna się w momencie pierwszego kontaktu z klientem i trwa nawet po zmontowaniu i oddaniu hali do użytku – nasze konstrukcje objęte są 3-letnią gwarancją. Jednocześnie cały cykl projektu jest niezwykle krótki i zamyka się w przeciągu kilku miesięcy. Naszym klientom oferujemy usługę obejmującą stworzenie projektu, wyprodukowanie gotowych elementów, ich transport i montaż oraz bieżące wsparcie całego zespołu. Dzięki tak kompleksowemu działaniu, klient Frisomat nie musi zajmować się kwestiami technicznymi czy logistycznymi, którymi zajmie się zespół naszych profesjonalistów.

 

Montaż konstrukcji stalowej krok po kroku

 

Budowa hal stalowych rozpoczyna się już w fazie projektowej. W Serii Go możesz wybrać takie elementy jak wymiary i rodzaj dachu (łukowy lub dwuspadowy), fundamenty dopasowane do rodzaju podłoża, rodzaj pokrycia (różny w zależności od tego, czy wybieramy pokrycie izolowane, czy też nie) i jego kolory, wielkość i rodzaj bramy oraz drzwi a także rodzaj, wielkość i rozmieszczenie okien. Po ustaleniu wszystkich tych elementów, Frisomat zleca produkcję, a następnie transportuje i montuje gotowe prefabrykaty w dogodnym dla klienta czasie i wskazanym przez niego miejscu. Nad wszystkim czuwa sztab naszych specjalistów, którzy dbają o najwyższy standard świadczonej usługi. Pamiętajmy, że decydując się na budowę hali stalowej, tak jak i murowanej, niezbędne jest dostarczenie pozwolenia na budowę.

 

Zobacz również: