Hangary lotnicze samolotowe
Chcesz przechowywać samoloty w solidnym i bezpiecznym budynku? Sprawdzę ofertę hangarów lotniczych i skontaktuj się z Frisomat.
Najlepszy wybór hangarów lotniczych dla Twoich samolotów
Ochrona samolotu lub śmigłowca, dyspozycyjnego czy sportowego to zadanie dla specjalisty. Frisomat oferuje szeroką gamę hangarów samolotowych i lotniczych ze stali walcowanej na zimno, które idealnie chronią samoloty – od dyspozycyjnych po samoloty klasy ULM. Dostarczanie produktów wysokiej jakości w konkurencyjnej cenie jest dla nas niezwykle ważne. Uważamy jednak, że równie ważne jest to, by nasze hale stalowe były łatwe w użytkowaniu i miały duże bramy dostosowane do konkretnych potrzeb.
Nasze referencje dowodzą, że stajemy na wysokości zadania!
Hangary lotnicze
Twoje korzyści w skrócie
- Szerokość hangaru do 60 m i różne wysokości ścian bocznych
- Dach płaski, łukowy lub nachylony pod kątem 10° lub 22°
- Łatwe manewrowanie samolotami dzięki drzwiom XL Frisomat®
- Optymalne połączenie z pasem startowym
- Możliwość zintegrowania systemów wentylacyjnych
- Kontrola temperatury wewnątrz hangaru dzięki różnym rodzajom izolacji
- Nasze unikatowe rozwiązanie optymalizuje koszty fundamentów
6 zalet własnego hangaru na samolot
Niezależnie od tego, czy masz jeden prywatny śmigłowiec czy całą flotę do wykorzystania komercyjnego, hangary lotnicze są niezbędne. Warto rozważyć budowę i zakup w rozsądnej, atrakcyjnej cenie, w profesjonalnej firmie Frisomat. Posiadanie własnego hangaru dla samolotów ma wiele zalet.
- Nieograniczony i szybki dostęp do Twojej floty powietrznej przez całą dobę.
- Ochrona przed szkodliwymi dla inwestycji czynnikami pogodowymi, takimi jak: śnieg, mróz, lód, upał, deszcz. Twoja własność (poszycie, silnik, olej) pozostanie dłużej w doskonałym stanie.
- Zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą i atakami wandalizmu.
- Obniżenie kosztów utrzymania. Zakres potrzebnej konserwacji i napraw będzie mniejszy w porównaniu z sytuacją, gdy samolot jest trzymany na zewnątrz.
- Wygoda wynikająca z braku konieczności czyszczenia śmigłowca lub maszyny sportowej z brudu, kurzu, śniegu i lodu. Zastosowane systemy izolacji i wentylacji skrócą czas przygotowania do lotu.
- Możliwość dysponowania przestrzenią o wielkości dostosowanej do potrzeb i wymagań.
Ponadto, jeśli masz wykupione ubezpieczenie, opłata powinna być niższa w przypadku własności przechowywanej w bezpiecznym miejscu. Zmniejszyć koszty możesz, wynajmując część przestrzeni innemu pilotowi. Dlatego budowa hangaru dla samolotów jest warta swojej ceny.
Jakie są korzyści z posiadania hangaru samolotowego ze stali?
Oferujemy swoim klientom projekty budowy hangarów lotniczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Stalowa konstrukcja, którą proponujemy, ma wiele zalet:
- solidność, trwałość i szczelność budynku,
- odporność na czynniki zewnętrzne (m.in. wodę, pleśń, owady, wiatr) oraz na odkształcenia i zadrapania,
- ochrona przed pożarem dzięki ognioodpornym cechom stali; prosty montaż systemu przeciwpożarowego,
- dowolność w wyborze wielkości, rodzaju i wyglądu obiektu,
- szybki montaż.
Poza tym stalowe hangary lotnicze są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Odbijają promienie słoneczne silniej niż tradycyjny dach. Dzięki właściwościom izolacyjnym utrzymują wewnątrz stałą i komfortową temperaturę. Koszty chłodzenia i ogrzewania są niższe.
Budowa wysokiej jakości hangaru lotniczego w atrakcyjnej cenie to ekonomiczna inwestycja w bezpieczeństwo floty, Twoje i załogi.
Od czego zależy cena budowy hangaru lotniczego?
Kilka istotnych elementów determinuje cenę hangaru lotniczego. Każdy z nich wpływa na koszt budowy. Ważny jest materiał, z którego lokum dla Twojego samolotu zostanie skonstruowane. My proponujemy najlepsze rozwiązanie – wytrzymałą, najwyższej jakości, elastyczną stal. Ważna jest także kwestia lokalizacji, gdy teren chcesz kupić lub wydzierżawić. Jeśli już dysponujesz ziemią na ten cel, nie ponosisz dodatkowych wydatków. Największe znaczenie przy określaniu ceny ma rozmiar obiektu. Będzie on na pewno większy dla floty odrzutowców korporacyjnych. Potrzebny metraż nie zależy tylko od ilości i rodzaju posiadanych samolotów. Pomyśl o całej infrastrukturze i niezbędnych udogodnieniach.
Jak wybrać rozmiar hangaru lotniczego?
Zlecając firmie Frisomat budowę hangaru lotniczego, zastanów się, jaka wielkość będzie dopasowana do Twoich specyficznych wymagań i budżetu. Weź pod uwagę przestrzeń konieczną nie tylko do przechowywania samolotu. Rozważ także miejsce przeznaczone na:
- regularną, podstawową konserwację,
- ewentualne naprawy,
- stół warsztatowy oraz półki wyposażone w odpowiedni sprzęt i narzędzia,
- stanowisko na przynajmniej jeden samochód.
Zapewnij także bezkolizyjną drogę kołowania podczas opuszczania hangaru samolotowego.
Przeczytaj również: