Hale, konstrukcje namiotowe przemysłowe stalowe - budowa i projektowanie ceny

Zbuduj zakład produkcyjny zapewniający maksymalny komfort Twoim pracownikom.

HALE PRZEMYSŁOWE FRISOMAT

 • Oszczędne hale stalowe, pasujące do każdego zakładu produkcyjnego lub przetwórczego, z powierzchnią biurową lub bez. Szerokość do 60 m, różne wysokości ścian bocznych, nieograniczona długość.
 • Wysokiej jakości budynki przygotowane fabrycznie do montażu (PEB), dopasowane do konkretnych potrzeb: okna, bramy segmentowe, suwnice pomostowe, antresole. Montowane w szybki i bezpieczny sposób z wykorzystaniem unikatowych, trwałych produktów i rozwiązań firmy Frisomat.
 • Frisomat może zbudować Twoją halę przemysłową w dowolnym zakątku świata, od Afryki i Europy po Azję i obie Ameryki.

wiedza fachowa

 1. Szybka dostawa i bezpieczny montaż.
 2. Bardzo łatwa rozbudowa zarówno w przypadku małych, jak i dużych projektów.
 3. Zaprojektowane do konkretnych potrzeb oraz przystosowane do procesów biznesowych i roboczych.

Szukasz hali stalowej o wysokiej jakości?

Jesteśmy stale i konsekwentnie rozwijającym się producentem hal stalowych, więc doskonale rozumiemy potrzeby innych przedsiębiorców w zakresie ich rozwoju a co za tym idzie konieczności powiększania swoich powierzchni produkcyjnych, magazynowych czy sportowo-rekreacyjnych. Z myślą o nich oferujemy kompleksowe usługi obejmujące prace badawcze, projektowanie, produkcję, dostawę oraz montaż nowoczesnych hal przemysłowych. Wszystko w naszych rękach od początku do końca procesu budowy prefabrykowanych hal stalowych. Zastanawiasz się, na jaką technologię najlepiej się zdecydować? Przeczytaj, dlaczego warto rozważyć inwestycję w konstrukcje stalowe, jak wygląda proces budowy hal przemysłowych ze stali walcowanej na zimno oraz jaka jest ich cena.

Sprawdź artykuł: Hala przemysłowa – cena.

Producent hal przemysłowych

Firma Frisomat już od ponad 40 lat zajmuje się produkcją hal i wiat przemysłowych dostosowanych do wymagań konkretnych branż. Hale stalowe Frisomat umożliwiają naszym klientom wytwarzanie i magazynowanie swoich wyrobów w nowoczesnych powierzchniach, mogą również stanowić doskonałe budynki inwentarskie, hangary lotnicze czy kryte areny rekreacyjno – sportowe. Naszym celem jako producenta nowoczesnych hal przemysłowych jest maksymalizacja procesów biznesowych klientów poprzez jak najbardziej ergonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, zarówno w kontekście wdrażanej technologii, jak i obszaru magazynowego. Podczas projektowania uwzględniamy wszystkie istotne dla nowoczesnych hal stalowych czynniki takie jak parametry cieplne, akustyczne czy obciążeniowe. Ważne jest również zapewnienie komfortu użytkowania poprzez odpowiednie doświetlenie powierzchni produkcyjnych, magazynowych czy sportowych, właściwą wentylację czy przemieszczanie się ludzi i towarów. Nie zapominamy także o bezpieczeństwie projektując i dostarczając systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego takie jak systemy oddymiania, kurtyny dymowe, drzwi i bramy ewakuacyjne, ściany oddzielenia p-poż.

Frisomat buduje hale przemysłowe z dbałością o wszystkie szczegóły zarówno techniczne, ale także użytkowe i estetyczne. Ocynkowane elementy konstrukcji hali stalowej są wyjątkowo trwałe i nie wymagają konserwacji powłoki antykorozyjnej tak jak elementy malowane. Wszystkie stalowe profile konstrukcyjne przyjeżdżają na budowę w odpowiednich długościach z przygotowanymi otworami montażowymi i pasującymi do nich łącznikami. Obudowę dachu i ścian wykańczamy estetycznymi obróbkami blacharskimi które mogą być wykonane w kontrastowym do obudowy kolorze. Opatentowany stalowy system rynnowy z prostokątną rynną oraz obudowanymi rurami spustowymi zapewniają prawidłowy odbiór wody z dachu i są estetycznym uzupełnieniem nowoczesnych elewacji.

Projekt hali przemysłowej

Każdy proces projektowania i budowy hal przemysłowych stalowych powinien rozpocząć się od dokładnej analizy potrzeb klienta ale również miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub otrzymanych warunków zabudowy . Podstawą jest identyfikacja kluczowych czynników procesu produkcji lub sposobu magazynowania, a następnie dobór indywidualnie dopasowanych zestawów rozwiązań zgodnych z określonymi warunkami zabudowy i obowiązującymi przepisami budowlanymi.

W naszej firmie wiemy, że projektowanie hal stalowych przemysłowych wymaga fachowej wiedzy i dużego doświadczenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku takich obiektów jak hale produkcyjne, hale magazynowe, hale sportowo-rekreacyjne czy hangary, budynki inwentarskie, warsztatowe czy wystawiennicze . Elementy konstrukcji takich budowli muszą być dopasowane do oczekiwań inwestora i jego potrzeb biznesowych. Pod uwagę należy wziąć procesy technologiczne, rozstawienie linii produkcyjnych i maszyn, ustawienie regałów magazynowych i przebieg ścieżek transportowych a także wiele innych aspektów w tym technicznych, lokalizacyjnych czy ekonomicznych. Wykonanie projektu hali przemysłowej często wymaga dostosowania możliwych rozwiązań do ustalonego wcześniej budżetu, wymiarów działki czy dostępności mediów. Szczegółowe rozmowy z inwestorem to obowiązkowy, pierwszy etap budowy. Firma Frisomat dokłada wszelkich starań, aby powstające obiekty były nie tylko funkcjonalne i solidne, ale również wyróżniały się estetycznym designem. Od momentu zaakceptowania koncepcji budynku, budowa hali trwa zaledwie kilka miesięcy.
Projekt hali przemysłowej

Budowa hali przemysłowej

Nowoczesne konstrukcje stalowe to najbardziej opłacalna metoda budowy hal przemysłowych. Zastosowanie stali walcowanej na zimno pozwala na oszczędność materiału i uzyskanie niższej ceny końcowej. Budynki przygotowywane są fabrycznie w kontrolowanych warunkach zakładu produkcyjnego, co zapewnia precyzyjny i błyskawiczny montaż dostarczonych elementów hali. Wyposażenie w elementy takie jak: bramy segmentowe, okna, antresole czy suwnice pomostowe pozwala na zapewnienie optymalnych warunków do sprawnej realizacji procesów w zakładzie produkcyjnym czy obiekcie magazynowym.

Wszystkie konstrukcje stalowe firmy Frisomat, objęte są 3-letnią gwarancją.
Obiekty powstają w stosunkowo krótkim czasie, tak samo szybko można je również rozłożyć, a następnie poddać całkowitemu recyklingowi lub przenieść w inne miejsce. Bezproblemowe jest też rozbudowywanie i dostosowywanie istniejących już konstrukcji stalowych do dynamicznie rozwijających się procesów biznesowych w firmie inwestora.

Hala przemysłowa ze stali czy murowana?

Wykorzystanie stali w budownictwie w porównaniu z tradycyjną konstrukcją murowaną ma wiele zalet. Chociaż oba materiały są trwałe, to budynki stalowe stają się coraz bardziej powszechne. Dzieje się tak, dzięki ciągle ulepszanej technologii i rosnącym standardom inżynieryjnym. Obecnie ponad 90% budynków przemysłowych komercyjnych stanowią właśnie hale stalowe. Budowa takiego obiektu to duże przedsięwzięcie, wymagające współpracy z odpowiednimi wykonawcami. Wybierając producenta, należy zwrócić szczególną uwagę na jego wiedzę i doświadczenie. Frisomat stawia na trwałe i opłacalne rozwiązania, które spełniają potrzeby inwestorów.

Hala przemysłowa – cena

Koszt projektu i budowy hali przemysłowej każdorazowo ustalany jest indywidualnie. Wynika to z tego, że cena takiej konstrukcji stalowej uzależniona jest od wielu czynników takich jak:

 • przeznaczenia obiektu,
 • jego wymiarów,
 • liczby okien, bram itp.,
 • elementów dodatkowych – antresole, suwnice itp.
 • lokalizacji i przyjętych obciążeń technologicznych.

Z uwagi na wiele zmiennych, każdą halę wyceniamy indywidualnie, wykorzystując do tego nowoczesne narzędzia inżynieryjne i programy obliczeniowo-kalkulacyjne. Jeżeli interesuje Cię budowa hali przemysłowej, skontaktuj się z nami i poproś o wycenę.

Duży wpływ na ostateczny koszt budowy hali przemysłowej mają regulacje prawne, a przede wszystkim przepisy przeciwpożarowe i bezpieczeństwa pracy a także warunki wynikające z miejscowych planów zagospodarowania. Porównując hale stalowe i ich ceny z kosztem innych budynków tego typu, warto myśleć strategicznie. W końcu budowa obiektu przemysłowego to inwestycja na lata. Na etapie planowania należy wziąć pod uwagę przede wszystkim przyszłe korzyści i zyski wynikające z rozwoju firmy, ale również elastyczność, funkcjonalność, bezpieczeństwo jakie zapewniają nowoczesne hale stalowe produkcji FRISOMAT.

Sprawdź ofertę hal przemysłowych firmy Frisomat i zapytaj nas o cenę za wybrany projekt.