Magazyny i hale magazynowe, konstrukcja stalowe - projekt i budowa ile kosztuje - cena

Wysokiej jakości hale stalowe dostosowane do wszystkich wymagań.

Najlepszy wybór dla Twoich potrzeb w zakresie magazynowania

Twoja firma potrzebuje wiedzy technicznej. Wymaga dobrze zorganizowanego przebiegu procesów, aby szybko reagować i dostarczać zamówione produkty w terminie. Bez żadnych wątpliwości rozumiemy te wymagania.

Firma Frisomat oferuje szeroką gamę modułowych i wielofunkcyjnych budynków, które można dostosowywać w zależności od potrzeb.

Jako producent i wykonawca budynków ze stali walcowanej na zimno stale optymalizujemy nasze hale magazynowe, aby dostosować je do wymagań Twojej dynamicznie rozwijającej się firmy.

Nasze referencje są dowodem, że stajemy na wysokości zadania!

Konstrukcje stalowe - małe hale i magazyny

Twoje korzyści w skrócie

 • Szerokość do 60 m i różne wysokości ścian bocznych
 • Dach płaski lub nachylony pod kątem 10° lub 22°
 • Estetyczna integracja pomieszczeń biurowych w celu zmaksymalizowania przestrzeni
 • Kontrola temperatury wewnątrz budynku dzięki różnym rodzajom izolacji
 • Różne rozwiązania zapewniające naturalne światło wewnątrz budynku
 • Możliwość zintegrowania antresoli, suwnic pomostowych i paneli solarnych
 • Łatwe przenoszenie, dostosowywanie i rozbudowa

Chcesz zbudować halę magazynową?

Budowle i konstrukcje stalowe typu prefabrykowane hale magazynowe od firmy Frisomat są bardziej opłacalnym wyborem w porównaniu do murowanych budynków. Na tego typu rozwiązania decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Jeśli chcesz rozwijać swój biznes i rozważasz inwestycję hale magazynowe, przeczytaj, na co zwrócić uwagę wybierając takie obiekty. Zastanawiasz się, jak przebiega wykonanie projektu i budowa stalowych hal przemysłowych oraz jaka jest cena pojedynczego obiektu? Eksperci z firmy Frisomat – producenta magazynów z profili stalowych giętych na zimno, rozwieją Twoje wątpliwości.

Sprawdź artykuł: Hala magazynowa – cena.

Producent hal magazynowych / wiat magazynowych

Potrzeba bezpiecznego i higienicznego przechowywania półfabrykatów, towarów, maszyn czy narzędzi do pracy to warunek konieczny w wielu branżach i sektorach gospodarki, takich jak:

 • budownictwo,
 • rolnictwo,
 • przemysł chemiczny,
 • przemysł spożywczy,
 • handel,
 • logistyka,
 • motoryzacja.

Konstrukcje stalowe hale magazynowe

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z ogromnych możliwości, jakie oferują hale stalowe. Wybór hali, wybudowanej w technologii stalowego szkieletu z obudową ścian i dachu z płyt warstwowych lub paneli blaszanych, jest korzystny finansowo i zapewnia właścicielowi znaczną przewagę konkurencyjną. Konstrukcje typu magazyny stalowe spełniają wszystkie kryteria stawiane tradycyjnym budynkom murowanym pod względem funkcjonalności i cech użytkowych przewyższając je krótszym terminem realizacji i stanowiąc dla nich atrakcyjną ekonomicznie alternatywę.

Projekt hali magazynowej i jego cena

Poszukując odpowiedniego producenta budynków przeznaczonych do magazynowania, zwróć uwagę na proces projektowania oraz sposób wykonania hali stalowej. Warto również sprawdzić dotychczasowe realizacje firmy i referencje od poprzednich klientów. Frisomat jest znanym producentem hal magazynowych oraz innych modułowych i wielofunkcyjnych budynków. Możemy poszczycić się solidnym wykonaniem swoich konstrukcji oraz krótkim czasem realizacji. Posiadamy własny dział projektowy, własne zaplecze badawczo-rozwojowe, duży magazyn centralny w którym utrzymujemy niezbędne stany magazynowe półproduktów a także nowoczesną wytwórnię konstrukcji stalowych, park maszyn budowlano-montażowych oraz własne ekipy montażowe. Do czołowych produktów naszego przedsiębiorstwa zaliczamy m.in.:

 • hale magazynowe,
 • wiaty magazynowe,
 • hale produkcyjne,
 • chłodnie i przechowalnie owoców i warzyw
 • salony wystawowe i warsztaty,
 • budynki sportowo-rekreacyjne,
 • hangary.

Producent hal magazynowych

Zastosowanie przez nas profili ze stali ocynkowanej, walcowanej na zimno sprawia, że projektowane budynki są lekkie, a jednocześnie trwałe i wytrzymałe. Wyroby firmy Frisomat są ponadto spersonalizowane, co oznacza wiele możliwości konstrukcyjnych i montażowych dopasowanych idealnie do potrzeb klienta. Z uwagi na szybki montaż oraz trwałość stalowe hale magazynowe są inwestycją bardzo atrakcyjną finansowo. Magazyny mogą być montowane praktycznie przez cały rok, również dzięki zastosowaniu prefabrykowanych fundamentowych bloków kotwiących i są w stanie sprostać niemal wszystkim oczekiwaniom pod względem funkcjonalności i cech użytkowych. Dzięki możliwości prostej i szybkiej rozbudowy, magazyny w łatwy sposób dopasowują się do rozwoju przedsiębiorstw rosnąc razem z nimi.

Projekt i konstrukcja hali, wiaty magazynowej

Do wykonania każdej konstrukcji stalowej, w tym także hal magazynowych, niezbędny jest projekt. Początkowe ustalenia omawiane są już na pierwszym spotkaniu z klientem. Na podstawie wymagań i potrzeb zamawiającego odnośnie do przeznaczenia budynku specjaliści FRISOMAT tworzą wstępny projekt (koncepcję) hali stalowej. Jest on każdorazowo dostosowywany do obowiązujących przepisów, norm oraz warunków technicznych. Ponadto, aby zapewnić zgodność oczekiwań naszych klientów ze sztuką budowlaną, w firmie Frisomat schemat hali powstaje we współpracy z wybranym przez klienta, dowolnym architektem i wewnętrznym działem projektowo-badawczym. Na etapie ustalania wstępnych założeń wybudowania hali magazynowej określa się m.in.:

 • wymiary hali w tym wysokość użytkową,
 • rodzaj obudowy dachu i ścian,
 • kąt nachylenia połaci dachowych,
 • typ fundamentów,
 • liczbę drzwi, bram oraz okien,
 • kolorystykę poszczególnych elementów.

Dostosowanie prefabrykatów do indywidualnych potrzeb zamawiającego daje też możliwość budowy hali magazynowej na podstawie istniejącego już projektu budowlanego po wykonaniu niezbędnych adaptacji i uzgodnień. Hale stalowe magazynowe wykonywane przez bezpośredniego producenta – firmę Frisomat – objęte są 3-letnią gwarancją. Oprócz projektowania i produkcji przedsiębiorstwo świadczy także usługi w zakresie transportu i montażu, czyli wszystkich procesów, które są niezbędne do kompletnej realizacji zamówienia.

Hale stalowe cena i budowa – producent

Po zaakceptowaniu projektu i ustaleniu wszystkich niezbędnych elementów architektury budynku kolejnym etapem jest realizacja zleconej stalowej hali magazynowej. Obejmuje ona produkcję potrzebnych prefabrykatów, a następnie ich transport i montaż w określonym wcześniej czasie i lokalizacji. Budowa hali magazynowej przez firmę FRISOMAT oznacza pełną kontrolę jaką ma jeden wykonawca nad całym procesem projektowo-produkcyjno-montażowym Państwa nowego obiektu. Należy pamiętać, że do wybudowania hali magazynowej niezbędne jest uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę. Cały proces, zaczynając od fazy koncepcyjno – projektowej aż po zakończenie montażu konstrukcji i obudowy hali, zamyka się zwykle w przedziale czasowym około kilku miesięcy. Wszystkie kwestie techniczne i logistyczne nadzoruje zespół fachowców, którzy dbają o najwyższy standard świadczonych usług. W razie jakichkolwiek problemów, czy wątpliwości klient może zawsze liczyć na wsparcie specjalistów FRISOMAT.

Koszt budowy magazynów i hali magazynowej

Jednym z ważniejszych argumentów, który przemawia za wyborem hal magazynowych wybudowanych w technologii konstrukcji stalowej z profili giętych na zimno, jest szybka realizacja i niższe koszty za m2 w porównaniu do budynków murowanych tradycyjnych. Jest to opłacalne szczególnie wtedy, gdy korzysta się z usług doświadczonych firm. Z tego względu większość inwestorów zazwyczaj wybiera właśnie konstrukcje stalowe, zamiast innych rozwiązań. Na całkowity koszt wykonania hali magazynowej w konstrukcji stalowej składa się wiele czynników takich jak:

 • projekt (indywidualny lub gotowy),
 • fundamenty hali,
 • produkcja konstrukcji stalowej hali,
 • produkcja elementów obudowy dachu i ścian hali,
 • wyposażenie hali (bramy, drzwi, okna , suwnice, antresole),
 • transport wszystkich elementów hali na plac montażu,
 • montaż hali.

Dodatkowo Inwestor musi przewidzieć koszty wykonania instalacji sanitarnych i elektrycznych, koszty zagospodarowania i ogrodzenia terenu, koszty ewentualnego wykończenia i wyposażenia pomieszczeń socjalnych czy administracyjnych, koszty wykonania posadzki przemysłowej czy w końcu wszelkie koszty administracyjne.

Hala, wiata magazynowa projekt – cena

W przypadku niemal każdej hali magazynowej jej cena jest inna i zależy m.in. od producenta. Im sprawniejsze realizowanie poszczególnych etapów budowy magazynu, tym niższy całkowity koszt usługi. Frisomat ze swoją konsolidacją procesów badawczych, projektowych, produkcyjnych i montażowych jest wiodącym dostawcą innowacyjnych hal stalowych zapewniając najbardziej ekonomiczne, wielokrotnie sprawdzone i powtarzalne rozwiązania konstrukcyjno-montażowe. W ten sposób unikamy kosztownych błędów które mogą się pojawić, gdy za każdy etap realizacji Państwa hali magazynowej odpowiada inny wykonawca. Cena hali stalowej ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników, takich jak:

 • gabaryty hali (długość , szerokość, wysokość),
 • typ konstrukcji (jednonawowa, wielonawowa),
 • rodzaj obudowy dachu i ścian,
 • lokalizacja hali,
 • obciążenia użytkowe i technologiczne,
 • wyposażenie hali.

W związku z powyższym bardzo trudne jest stworzenie gotowego cennika hal stalowych. Cena hali określana jest na podstawie szczegółowych wyliczeń w oparciu o początkowe wytyczne i uzgodnienia dotyczące projektu zamawianej hali magazynowej. Dodatkowo FRISOMAT przedstawi Państwu cenę waszej hali już w fazie ofertowej, a co więcej będzie to wycena bardzo precyzyjna z uwagi na to, że stosujemy metody charakterystyczne do obiektów PEBs (Pre – Engineered Buildings – Budynki Zaprojektowane Systemowo ) wykorzystując powtarzalne systemowe, sprefabrykowane elementy konstrukcyjne. Innymi słowy ceny hali nie szacujemy tylko precyzyjnie ją wyliczamy na podstawie kalkulacji i obliczeń inżynierskich. Daje to Państwu wiarygodną wycenę i zmniejsza ryzyko tzw. niespodzianek i nieprzewidzianych wydatków w fazie późniejszej budowy hali. Jeśli chcesz spotkać się z przedstawicielem firmy Frisomat lub otrzymać wycenę swojej hali magazynowej, wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej bądź skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Wszystkie dynamicznie rozwijające się firmy prędzej czy później wymagają rozbudowy obiektów przeznaczonych do magazynowania zasobów przedsiębiorstwa. Konstrukcje stalowe do budowy hal magazynowych, to opłacalna alternatywa dla skomplikowanych i czasochłonnych w wykonaniu budynków murowanych. Realizacja hali magazynowej w technologii stalowej z profili giętych na zimno trwa od 2 do kilku miesięcy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak przebiega budowa oraz ile kosztuje wybudowanie hali magazynowej? Sprawdź dokładną wycenę, kontaktując się z naszym doradcą.